Rušiuoti produktus pagal:
Pavadinimą   
Kalorijas   
Angliavandenius   
Baltymus   
Riebalus   
 
Grupės
Produktai
Kiekis (g)
KCAL
Anglv.(g)
Baltym.(g)
Riebal.(g)
..
-
-
-
-
 
Viso:
0
0
0
0

Kaip jūs manote, ar šautų į galvą sveikam vyrui pačiame jėgų žydėjime pradėti laikytis dietos? Gerai pagalvojus tokį vyrą būtų sunku ir įsivaizduoti. O štai moterys ne tik apie tai galvoja, bet dažnai ir pradeda laikytis pasirinktos dietos.  Dažniausiai pasitaikanti šio veiksmo priežastis – noras kuo greičiau sulieknėti dietos pagalba. Kodėl? Ogi todėl, kad patikti tiems patiems vyrams, ir šiuo atveju moterys pasirengusios net kalnus nuversti.

ptg02318918Kokių tik dietų nėra prigalvota šiame pasaulyje! Kai kurios iš jų paskaičiuotos taip, kad priversti organizmą numesti svorio per kelias dienas. Kitos dietos efektyvios tik tokiu atveju, jeigu jų laikomasi ilgesnį laiką. Svarbiausia, naikinant nereikalingas kalorijas nenaikinti savo sveikatos, kuri gali greitai sutrikti, jeigu organizmas ims stokoti vienokių ar kitokių būtinų maisto medžiagų. Kalbant apie teisingą lieknėjimą, jis pirmiausia turi būti tolygus, o ne staigus, lydimas tam tikrų fizinių krūvių, dėl kurių auganti raumenų masė pradės keisti riebalinį sluoksnį. Tačiau galima ir nepasiekti tokios būsenos, kai organizmui reikalingos specialios svorio korekcijos programos – pakanka visą laiką laikytis sveikos mitybos ir sveiko gyvenimo būdo principų.

Kas kita, kai dietos žmogui būtinos sergant konkrečiomis ligomis, ir čia jau nesvarbu – vyro tai organizmas ar moters. Bet kokiu atveju, paprastų žinių, pavyzdžiui, kad sergant cukriniu diabetu negalima valgyti saldumynų,  nepakanka. Todėl už sergančio žmogaus teisingą mitybą yra atsakingas gydytojas dietologas, pas kurį ir reikėtų apsilankyti, jeigu to reikalauja jūsų liga. Pavyzdžiui, žmonėms, turintiems problemų dėl širdies ir kraujagyslių sistemos, dietologas gali patarti, kad gyvulinių riebalų kiekio suvartojimą karštomis vasaros dienomis reikėtų apriboti ir juos pakeisti pieno produktais bei augaliniu maistu. Kalbant apie troškulį malšinančius gėrimus, labiau tiks žalioji arbata, negazuotas mineralinis vanduo, taip pat vanduo su medumi ir citrina.

Taip pat yra dietos, kurios padeda išvengti įvairių ligų vystymosi. Pavyzdžiui, dieta, kurios pagrindas yra kasdien suvartojamas didelis kiekis grikių kruopų. Kodėl grikių? Todėl, kad grikiuose yra unikalios medžiagos kvercetino, kuris slopina vėžinių navikų augimą ir užkerta kelią jų formavimuisi. Tuo pačiu grikių dieta turi teigiamos įtakos organizmo kraujagyslėms – apsaugo nuo aterosklerozės, infarkto ir insulto. Grikių kruopų vartojimas dar nereiškia atsisakymo visų kitų produktų – vištienos, žuvies, česnakų, morkų, grybų – visa tai bus naudinga  teisingai vartojant.

Įdomu tai, jog šios grikių dietos efektyvumas dar padidėja, jeigu paskutinis grikių patiekalas yra suvalgomas likus apie 5-6 valandoms iki miego. Pasirodo, kad jeigu miego metu skrandis jau yra tuščias, organizmas pereina prie endogeninės mitybos, kurios metu į virškinamąjį traktą  patenka didelis kiekis virškinimo sekreto. Virškindami vienas kitą, fermentai suformuoja aminorūgštis ir peptidus, kurie patenka į kraują. Pačios iš savęs šios medžiagos yra ne tik maisto medžiagos, bet jos žymiai padidina imuninės sistemos aktyvumą, kas natūraliai teigiamai veikia organizmą, nes leidžia jam kovoti su infekcijomis ir virusais.

Daugelis produktų atitinkamai juos vartojant yra ir gydomieji, todėl valgymo procesą mes turime vertinti ne tik kaip pasisotinimo aktą, bet ir kaip realią pagalbą mūsų organizmui.