Rušiuoti produktus pagal:
Pavadinimą   
Kalorijas   
Angliavandenius   
Baltymus   
Riebalus   
 
Grupės
Produktai
Kiekis (g)
KCAL
Anglv.(g)
Baltym.(g)
Riebal.(g)
..
-
-
-
-
 
Viso:
0
0
0
0

Riebalų kaupimo ir sudeginimo procesas priklauso nuo skirtingų faktorių. Šį procesą įtakoja fizinis aktyvumas, emocinė būklė, medžiagų apykaita, cukraus kiekis kraujyje ir t. t. Atitinkamai yra būdų, kaip padidinti riebalų sudeginimo intensyvumą.

ptg02348360Tad kaip pagreitinti riebalų sudeginimą lieknėjant? Jeigu užsiimate sportu, 1,5 – 2 valandas prieš treniruotę suvalgykite nedidelį sumuštinį su vištiena arba neriebiu sūriu. Galima išgerti stiklinę neriebaus pieno. Tai padidins jūsų treniruotės intensyvumą, ir dėl to bus sudeginta daugiau riebalų.

Sportuoti visiškai tuščiu skrandžiu nerekomenduojama. Norint stabilizuoti vidutinį ritmą, būtina įkvėpti pro nosį, o iškvėpti pro burną. Toks kvėpavimas kraują geriau aprūpina deguonimi, o tai padeda greičiau deginti riebalus. Pradžioje reikės kontroliuoti kvėpavimą, bet netrukus tai taps įprastu dalyku. Intensyvesnius fizinius krūvius palikite vėlesniam laikui. Aktyvus riebalų deginimas prasideda pradėjus sportuoti maždaug po 15 minučių. Tai reiškia, jog treniruotę geriau pradėti nuo apšilimo, po to pereiti prie jėgos pratimų, ir tik po to atlikti intensyvius judesius (važiuoti dviračiu, užsiimti aerobika arba bėgioti).

Keiskite fizinio krūvio pobūdį. Nuolat užsiimant nesikeičiančiais pratimais, organizmas palaipsniui prie jų prisitaiko ir dėl to išeikvoja mažiau energijos atlikdamas įprastus judesius.  Pratimų pakeitimas priverčia organizmą dirbti daug intensyviau, atliekant naują, neįprastą darbą. Beje, pasibaigus tokiai treniruotei, organizmas ilgiau išliks padidintos „mobilizacijos“ būsenoje.


Išbandykite jėgos treniruotes. Raumenų masės apimties didėjimas – patikimas būdas pagreitinti riebalų sudeginimą. Raumenų kilogramas net ramybės būsenoje reikalauja beveik 10 kartų daugiau energijos nei kilogramas riebalinio audinio.  Beje, veiksmingos yra ir treniruotės su paprastais metaliniais svarmenimis iki 3 kg.

Užsiėmimas sportu prieš menstruacijas. Progesterono ir estrogeno kiekio kraujyje padidėjimas pagreitina medžiagų apykaitą. Šiuo periodu sudeginama trečdaliu daugiau energijos. Riebalus deginanti padedantys produktai: ananasas, vanduo (1,5-2 l per dieną), greipfrutas, žalioji arbata, neriebūs pieno produktai, bet kokie baltyminiai produktai, tame tarpe neriebi mėsa ir bet kokia žuvis, prieskoniai.

Valgyti būtina dažnai ir po nedaug. Pripažinta, jog susmulkinta mityba padeda sumažinti kūno masę. Tai apsaugo nuo persivalgymo – neišvengiamo alkio jausmo palydovo. Pertraukos tarp valgymų neturi būti didesnės kaip 4 valandos.

Be to, dažnas valgymas palaiko medžiagų apykaitą reikiamame lygyje. Tuo pačiu nepamirškite papusryčiauti. Pusryčių nebuvimas žymiai sulėtina medžiagų apykaitos procesus, dėl ko nesudeginamas reikiamas kiekis riebalų. Be to, atėjus pietų metui atsiranda alkio jausmas, kuris provokuoja suvalgyti per daug maisto.

Prisiminkite, jog alkoholis žymiai pablogina medžiagų apykaitos procesus. Alkoholio vartojimas provokuoja riebalų kaupimąsi organizme. Tai tiksliai įrodė Anglijos mokslininkai. Nuomonė, jog alkoholiniai gėrimai skatina lieknėjimą, yra klaidinga.