Rušiuoti produktus pagal:
Pavadinimą   
Kalorijas   
Angliavandenius   
Baltymus   
Riebalus   
 
Grupės
Produktai
Kiekis (g)
KCAL
Anglv.(g)
Baltym.(g)
Riebal.(g)
..
-
-
-
-
 
Viso:
0
0
0
0

Namų sąlygomis galima konservuoti visų rūšių vaisius, uogas, daržoves, grybus ir iš jų paruošti pačią įvairiausią produkciją.  Gamtos gėrybių konservavimui naudojami įvairaus dydžio  stiklainiai ir buteliai. Stikliniai indai nekenkia konservuojamų gėrybių skonio savybėms, taip pat gerai, kad jie yra skaidrūs, nes galima lengvai atskirti produktus. Naudojant rankines dangtelių užsukimo priemones stiklainius ir butelius lengva hermetiškai uždaryti.

canned-veggiesRuošiant konservuoti produktus iš rūgščių vaisių, stiklainių ir kitų talpų uždarymui reikia naudoti emaliuotus dangtelius. Gėrybių konservavimui namų sąlygomis patogu naudoti stiklinius ir metalinius dangtelius su guminėmis tarpinėmis ir metaliniais spaustukais. Tokius dangtelius galima naudoti ne vieną kartą.

Konservuojamos produkcijos sterilizacija namų sąlygomis vyksta praktiškai vandens virimo temperatūroje. Šiluminis konservų paruošimo būdas, kai temperatūra yra žemesnė už virimo, vadinama pasterizacija. Konservų sterilizacijos laikas skaičiuojamas nuo to momento, kai puode užverda vanduo, o pasterizacijos laikas – nuo to momento, kai vandens temperatūra puode įkaista iki 80-85° С.

Vaisių, daržovių ir uogų konservavimas namų sąlygomis yra įmanomas ir karštuoju būdu be sterilizacijos. Šiuo atveju ypatingą dėmesį reikia skirti žaliavos kokybei. Konservavimui skirta žaliava turi būti šviežia, sveika, gerai surūšiuota ir nuplauta.


Į stiklainius ar butelius sudėtas gėrybes reikia atsargiai užpilti verdančiu vandeniu, uždengti dangteliais, palaikyti 5-8 minutes. Tada vandenį iš talpų reikia nupilti ir gėrybes dar kartą užpilti verdančiu vandeniu, o ruošiant kompotus – verdančiu cukraus sirupu. Po 3-5 minučių sirupas arba vanduo vėl nupilami, o konservų žaliava trečią kartą užpilama verdančiu vandeniu ar sirupu. Po to paruoštus indus reikia nedelsiant uždaryti dangteliais, stiklainius ir butelius apversti, apdengti šluoste ir palikti atvėsti.

Konservuojant namų sąlygomis galima panaudoti dar vieną karštąjį būdą. Nuplauti ir atrinkti vaisiai, daržovės (supjaustyti arba ne) įdedami į emaliuotą puodą. Į jį įpilama šiek tiek vandens (arba dar šiek tiek cukraus saldiems konservams), tada puodo turinys kaitinamas iki lengvos virimo temperatūros.  Lengvai maišant puodo turinys kaitinamas 5-10 minučių. Tuo pačiu metu yra paruošiami stiklainiai ir jų dangteliai. Į sausus ir karštus stiklainius šaukštu iš puodo pasirinktinai sudedamos daržovės arba vaisiai. Pripildyti stiklainiai uždengiami pavirintais dangteliais, užsukami ir apverčiami, kad atvėstų.

Skysti konservai – vaisių arba uogų sultys – užkaitinami rūgštims atspariame inde (puode) iki 95-98° С, po to nedelsiant išpilstomi į specialiai tam paruoštus butelius ar kitas talpas, užsukami pakaitintais dangteliais ir apverčiami (arba buteliai paguldomi ant šono), kad atvėstų.

Apskritai namų sąlygomis vaisiai ir uogos dažniau yra džiovinami, iš jų verdama uogienė, gaminamas džemas, padažai, ruošiami kompotai.