Rušiuoti produktus pagal:
Pavadinimą   
Kalorijas   
Angliavandenius   
Baltymus   
Riebalus   
 
Grupės
Produktai
Kiekis (g)
KCAL
Anglv.(g)
Baltym.(g)
Riebal.(g)
..
-
-
-
-
 
Viso:
0
0
0
0

Baltymų dieta yra pripažinta viena iš pačių efektyviausių norint sumažinti kūno svorį. Jeigu jūs sugebėsite laikytis šios dietos sveiko varianto, lieknėjimas bus ne tik patogus, bet ir teisingas. Juk vartojant maistui proteinais praturtintus produktus jie ne tik gali numalšinti alkio jausmą, bet ir atstatyti raumenų masę po fizinio krūvio. O tai reiškia, jog šis planas – geriausiai tinka sveikatinimo programai „sportas + teisinga mityba“. Tačiau po šiuo pavadinimu egzistuoja ir keletas neapgalvotų dietos tvarkaraščių, kurių laikymasis gali sukelti nemalonias pasekmes.

51602ae2-5b46-dbfc-5b46-dbf322cc3baf.photo.0Lieknėjimui pagal baltymų dietą dažnai laikomasi tokio plano: be apribojimų galima valgyti tik neriebią vištieną, žuvį, veršieną ir gerti gėrimus be cukraus, o štai visus kitus produktus reikėtų pašalinti iš meniu. Tačiau tokios mitybos negalima laikyti nei sveika, nei subalansuota.

Iš tiesų, visiškas angliavandenių atsisakymas gali sukelti organizmo veiklos sutrikimų. Angliavandenių nebuvimas ir didelis kiekis sunkaus maisto sukelia taip vadinamąją ketozę – apsinuodijimą ketoniniais kūnais, baltymų skilimo į amino rūgštis produktais.

Be to,  tokia „dieta“ skatina valgymo sutrikimus. Žmogus paprasčiausiai pripranta vartoti dideles maisto porcijas nepriklausomai nuo alkio jausmo, nes esant baltymų pertekliui šio jausmo beveik nejaučiama. Galiausiai sulieknėję neapgalvotų baltymų dietų šalininkai dažnai ir vėl susigrąžina prarastus kilogramus.

Kai kurie dietų autoriai mano, jog visiškas angliavandenių pašalinimas – būtina lieknėjimo sąlyga, juk ketozės metu kūnas naudoja energiją pirmiausia iš riebalų sankaupų. Tačiau šiuolaikiniai tyrimai rodo, jog laikantis baltymų dietos, nereikia visiškai atsisakyti angliavandenių, kad padėti kūnui deginti riebalus.

Tai, kaip jūs sulieknėsite, didžiąja dalimi priklauso nuo maisto raciono paros kaloringumo ir nuo to, kokius būtent  angliavandenius jūs vartosite per dieną, kiek  gryno baltymo suvartosite 1 kg kūno masės.

Kūno masės mažėjimas galimas tik nuolatinio energetinio deficito sąlygomis. Jums teks mažiau valgyti, nors proteino dėka jūs jausite sotumo jausmą. Tačiau kur kas teisingesnė šios dietos strategija yra maisto raciono paros kaloringumo planavimas priklausomai nuo jūsų asmeninio kūno svorio. Pasiskaičiuokite savo pagrindinės medžiagų apykaitos rodiklį. Tai padės pasirinkti tokį maisto kiekį, kuris padės jums išlikti žvaliems ir tuo pat metu leis eikvoti riebalų atsargas.


Prie pagrindinės medžiagų apykaitos skaičių reikia pridėti 400-800 kcal per parą, jeigu jūs treniruojatės nuolat, ir 200-300 kcal per parą jeigu neužsiimate fizine veikla. Paskaičiavus savo reikalingą skaičių, galima užsiimti maisto raciono sudarymu.

Baltymų dieta nurodo būtinai laikytis šių esminių principų:

•    Jūs turite valgyti 4-6 kartus per parą, paskutinį kartą valgyti reikia likus 3-4 valandoms iki miego. Pirmą kartą per dieną valgyti turite atsikėlus po pusvalandžio.

•    Kiekvienas valgymas turi susidėti iš baltymo porcijos ir papildomų produktų.

•    Iki 14 valandos galima suvalgyti 1-2 porcijas patiekalų su sudėtiniais angliavandeniais. Tai gali būti 4-6 valgomieji šaukštai virtų grikių, avižinės košės arba tiek pat virtų rudųjų ryžių. Kitų angliavandeniais praturtintų produktų aktyvaus svorio metimo laikotarpiu reikėtų atsisakyti.

•    Po 14 valandos baltyminius produktus reikia valgyti tik su nekrakmolingomis daržovėmis – agurkais, kopūstais, pomidorais, salotomis, cukinijomis.

•    Vaisius reikėtų apriboti 1-2 nesaldžiais obuoliais arba citrusiniais vaisiais pirmoje dienos pusėje.

•    Pageidautina atsisakyti gėrimų su cukraus pakaitalais tarp valgymų, nes tai skatina apetitą. Riebalai, ypač gyvulinės kilmės,  turi būti apriboti iki 30-40 g per parą. Šį kiekį pakeičia 1-2 valgomieji šaukštai augalinio aliejaus, kuris naudojamas gaminant salotas iš daržovių su sąlyga, kad likęs maistas bus gaminamas be riebalų.

Prieš pradedant laikytis baltymų dietos, būtinai apsilankykite pas gydytoją ir išsitirkite savo sveikatą.  Bet koks inkstų, kepenų, širdies veiklos nukrypimas nuo normos arba nėštumas yra besąlyginis draudimas pradėti baltymų dietą.