Rušiuoti produktus pagal:
Pavadinimą   
Kalorijas   
Angliavandenius   
Baltymus   
Riebalus   
 
Grupės
Produktai
Kiekis (g)
KCAL
Anglv.(g)
Baltym.(g)
Riebal.(g)
..
-
-
-
-
 
Viso:
0
0
0
0

Per žiemą daugelis iš mūsų užsiaugina bent po keletą nereikalingų kilogramų. Dėl to gali būti kaltas šiuo metų laiku mažai aktyvus gyvenimo būdas, trumpos dienos, ilgesni vakarai ir dėl to arčiau esantis šaldytuvas… Be to, maitinamės ne taip sveikai ir labiau kaloringai. Žiemos metu organizme ima kauptis poodinis riebalų sluoksnis. Juk tam, kad išsaugoti normalią šilumos apykaitą žemos temperatūros sąlygomis, būtina aktyvesnė medžiagų apykaita.

ziemos dietaAntsvoris žiemą paprastai susideda iš organizmo šlakų ir kaip to pasekmės – nereikalingų kilogramų ir riebalų. Pati paprasčiausia ir efektyviausia organizmo valymo nuo šlakų priemonė yra švarus negazuotas geriamas arba mineralinis vanduo. Skysčiai pagreitina kenksmingų medžiagų pasišalinimą iš organizmo, taip pat pagerina ir pagreitina virškinimą. Todėl rekomenduojama per dieną suvartoti 1-1,5 l švaraus vandens.

Žiemą nereikėtų atsisakyti iškrovos dienų. Tuo metu reikia vartoti mažiau kaloringą ir greitai virškinamą maistą. Tačiau šiuo metu negalima laikytis bado dietos. Verčiau surengti kelias iškrovimo dienas ir susilaikyti nuo badavimo.

Efektyvesnėmis ir tausojančiomis laikomos mažai kaloringos iškrovos dienos. Pavyzdžiui, tris keturias dienas galima valgyti salotas iš šviežių daržovių, pagardintas alyvuogių aliejumi. Taip pat patartina valgyti vaisius (išskyrus bananus), gerti kefyrą ir negazuotą mineralinį vandenį.

Tam, kad maistas būtų gerai suvirškinamas, geriau valgyti dažnai ir mažomis porcijomis. O tam, kad organizmui užtektų laiko poilsiu, pasistenkite, kad laikas nuo paskutinio valgymo iki pirmojo būtų nemažiau kaip 10-12 valandų.

Nors žiemą mes mažiau judame pėsčiomis, reikėtų pasistengti bent kiek prasivaikščioti gryname ore. Tuo patogiausia užsiimti po darbo, kai nereikia niekur skubėti. Beje, tokia veikla pasitarnaus ir kaip geras poilsis. O per valandą intensyvaus ėjimo sudeginsite tiek pat kalorijų, kiek ir per dvi valandas sportuodami sporto salėje.