Rušiuoti produktus pagal:
Pavadinimą   
Kalorijas   
Angliavandenius   
Baltymus   
Riebalus   
 
Grupės
Produktai
Kiekis (g)
KCAL
Anglv.(g)
Baltym.(g)
Riebal.(g)
..
-
-
-
-
 
Viso:
0
0
0
0

Šiuolaikinis gyvenimas yra labai dinamiškas ir verčia mus skubėti. Mums nuolat trūksta  laiko apsilankyti sporto salėje, laikytis dietos, bendrauti su draugais. Dėl to mes nuolat patiriame stresą ir, patys to nenorėdami, pridedame nereikalingų centimetrų ant savo talijos ir kaupiame nereikalingus kilogramus ant savo klubų. Apskritai mes dažnai viską darome paskubomis, netgi valgome taip, tarsi iš mūsų lėkštės kas nors kėsintųsi paimti mūsų patiekalą. Todėl dažnai problemų su figūra atsiranda būtent dėl maitinimosi paskubomis.

47-2Ar esate girdėję apie Italijoje gimusį judėjimą „Lėtas maistas“? Jis atsirado kaip protestas prieš toje šalyje atsidariusius greito maisto restoranus. Jeigu pavargote nuo greitų užkandžių ir norite iš maisto gauti ne tik kalorijas, bet ir malonumą bei sveikatą, šis judėjimas kaip tik jums.

Čia nieko sudėtingo nėra. Valgant įprastus patiekalus, jums reikės juos valgyti mažais kąsneliais, kruopščiai ir neskubant juos sukramtyti, jaučiant puikų patiekalų aromatą ir kartu valgymo malonumą.  Tokiu būdu valgymas jums gali tapti tam tikru maloniu ritualu, o ne tik būdu papildyti kalorijas.

Svorio kontrolė. Mes jau žinome, jog nereikalingas svoris atsiranda dėl per didelio kalorijų kiekio suvartojimo, kai jis viršija organizmo fiziologinius poreikius gyvybinei veiklai ir fiziniam aktyvumui palaikyti.

Jeigu visą laiką valgysime paskubomis, mes negalėsime kontroliuoti organizmui reikalingo maisto kiekio, bet genami vilko apetito kimšime į save maistą, kurio bus net 25 proc. daugiau, nei realiai žmogui būtina.

Jeigu maitinsimės lėtai, organizmas pradės gauti kalorijas dar valgymo metu, padidintos gliukozės koncentracijos plazmoje pavidalu, ir smegenys supras, kad organizmas sotus, todėl pradės slopinti apetitą. Tokiu būdu suvalgysite trečdaliu mažiau, nei paprastai. Be to, jūs pajusite sotumo jausmą, bet ne jausmą, kad prisikimšote pilvą ir tuoj sprogsite. Taigi, jei lėta mityba taps jūsų gyvenimo būdu, nereikalingų kilogramų gerokai sumažės.


Malonumas nuo valgymo. Gyvenimo lenktynėse mes pamirštame, jog maistas – tai būdas ne gauti kalorijas, o būdas gauti malonumą iš valgymo. Sunku pajusti malonumą net valgant patį skaniausią maistą, jeigu jį valgome paskubomis, vos spėdami sukramtyti ir tuojau pamiršdami, koks tai buvo patiekalas.
Prisiminkite, koks patiekalas priverčia jūsų burnoje kauptis seiles vien nuo minties, jog tai labai skanu? Eikite ir paruoškite tą patiekalą, atsisėskite už gražiai padengto stalo, meskite į šalį visus darbus ir valgydami stenkitės pajusti prieskonių kvapą bei atskirų skonių paletę.

Virškinimo normalizavimas. Ar pamenate, kaip vaikystėje tėvai sakydavo gerai sukramtyti maistą? Tai turi net mokslinį pagrindą. Aktyviai kramtant, aktyvuojama virškinimo sistema, ir maisto pasisavinimo procesas tampa labiau pilnavertis. Geriau dirba žarnynas, dingsta problemos dėl virškinimo. Ilgiau kramtant maistą, išsiskiria pakankamas seilių kiekis, kas padeda ne tik drėkinti maistą, bet ir jį apvirškinti.

Be to, gerai sukramtytas maistas tolygiau susimaišo su skrandžio sultimis, dėl ko geriau veikia fermentai, o tai reiškia, jog maistas geriau ir teisingiau pasisavinamas, neapkraunant be reikalo kasos ir kepenų. Tokiu lėtos mitybos būdu galima išspręsti ir delikačią užkietėjusių vidurių problemą, kuri pagrinde kyla dėl to, jog  maistas būna per sausas, maisto gabalėliai nespėja suskilti ir dėl to formuoja maisto užsistovėjimą žarnyne.