Rušiuoti produktus pagal:
Pavadinimą   
Kalorijas   
Angliavandenius   
Baltymus   
Riebalus   
 
Grupės
Produktai
Kiekis (g)
KCAL
Anglv.(g)
Baltym.(g)
Riebal.(g)
..
-
-
-
-
 
Viso:
0
0
0
0

Šis klausimas vis dažniau kankina vis daugiau žmonių, nuomonės šiuo klausimu labai skiriasi, dietos ir svorio metimas jau pasidarė daug pinigų nešantis verslas. Taip pat daugėja ir pasisakymų, kad liekno kūno kultas atneša daugiau blogo, nei gero (pavyzdžiui taip dažnai minimos anoreksija ar bulimija).

Todėl šį kartą pašnekėkime apie svorio metimą ne kaip apie radikalią dietą, kurios dėka numetamas stebėtinas svorio kiekis (tačiau patys žinome, kad jis taip pat greitai „atauga“). Tačiau bus aptarta keletas esminių principų, kurie padeda tapti lieknesniems ir tuo pačiu sveikesniems. Tinkamas svoris, ypač tiems žmonėms, kurie sėkmingai jį numeta, duoda daug teigiamų dalykų ir ne tik fizine prasme, tačiau dažniausiai žmonės tampa laimingesni, pagerėja psichinė būsena, pagerinama gyvenimo kokybė, išauga pasitikėjimas savimi. Tad… Kaip numesti svorio?

Pirmiausia, reikia suvokti, kad svorio sureguliavimas nėra jau toks sudėtingas mokslas, kokiu jis yra padaromas pastaruoju metu ir kelias į sėkmę priklauso nuo trijų esminių dalykų ir asmeninės valios bei užsispyrimo (jei nėra pakankamai noro ir užsispyrimo pasiekti tikslą, deja, Jums nepavyks).

MITYBA:

80 procentų dietos sėkmės sudaro mityba, tačiau efektyvumas – paprastume. Nereikia būti mokslininku, bet turėti elementarių biologijos žinių, kad atskleisti tikrąją paslaptį: norėdami numesti svorio, kuris greitai neataugtų, reikia maitintis 5 – 6 kartus per dieną, nedidelėmis porcijomis, kurias kiekvieną kartą sudarytų visos maistinės grupės – baltymai, riebalai ir angliavandeniai. Dabar ypač populiarios riebalų ir angliavandenių dietos yra kenksmingos sveikatai, nes sukuria kurios nors medžiagos trūkumą organizme, o atsiradus jų trūkumui, organizmas pats pradeda gaminti šias medžiagas naikindamas raumeninį audinį. Renkantis produktus, reikia stengtis vartoti kuo natūralesnius ir mažiau pakitusius produktus (deja, čia jau reikėtų įdėti šiek tiek laiko ir pasigilinti kokius produktus mes vartojame kasdien ir kaip būtų galima juos pakeisti sveikesniais). Bet koks produkto apdirbimas (ar tai būtų konservantai, pasterizavimas ir pan.) sunaikina gerąsias jo savybes arba įvairios maistinės grupės modifikuojasi į kenksmingas atmainas. Margarinas turėtų būti pakeistas sviestu, daržovių, saulėgrąžų aliejai – šalto spaudimo alyvuogių aliejumi, kokosų aliejumi, kvietinių miltų produktai – ruginiais, pienišką ar baltą šokoladą – juodu, turinčiu daugiau nei ų0 proc. kakavos šokoladu, taip pat reikėtų atsisakyti sulčių, nes jos yra tik papildomas cukraus ir kalorijų šaltinis (pašalinus ląstelieną pašalinamos ir visos teigiamos daržovių/vaisių savybės). Taip sureguliavus savo dienos meniu, rezultatai nebus greiti, tačiau ilgalaikiai, padės suformuoti nuolatinius tinkamos mitybos įpročius.

FIZINIS KRŪVIS, SPORTAS:

Fizinis krūvis yra neišvengiama svorio metimo dalis, nes vien tik dietos neužtenka norint sudeginti poodinius riebalus. Vėlgi, čia daug mokslų nereikia, nes patys veiksmingiausi pratimai, yra tie, kuriuos mokame, žinome ir galime padaryti visi, turėdami minimalias sąlygas (užtenka kilimėlio, gimnastikos kamuolio ir keleto skirtingų svorių svarmenų/hantelių): įvairūs įtūpstai, pritūpimai, atsilenkimai, rankų kėlimai ir panašūs pratimai, tik reikia pasirinkti tinkamą krūvį. Tačiau netgi jei nėra galimybių sportuoti sporto salėje ar skirti valandą per dieną treniruotei namie neturėtų būti pasiteisinimas, netgi biure galima atlikti įvairius pratimus, kurie padėtų išjudinti jūsų organizmą (pvz. atsisėdus ant kėdės laikytis už kėdės krašto, ištempus nugarą ir įtempus pilvo presą pakelti ištiestas kojas nuo žemės jas lenkti, vėl tiesti). Ir tokių pratimėlių ir ne vienas, tiek reikia pasitelkti google ar youtube ir rasite pilną tokių patarimų ir pratimų, bei paaiškinimų kaip juos taisyklingai atlikti. Siekiant geriausių rezultatų, reikėtų daryti 2 – 3 treniruotes per savaitę iki 1 valandos trukmės, pratimai atliekami maksimaliai, t.y. kad atlikus seriją pratimų jaustumėte, kad daugiau jų negalėtumėte padaryti (ilgos kardio treniruotės svorio metimui nėra labai naudingos, nes jos daugiau padeda palaikyti, bet netobulinti fizinę būklę, laikantis labai griežtos dietos gali lemti lieknojo raumens praradimą).

STRESAS:

Pats didžiausias žmogaus priešas siekiant atsikratyti viršsvorio, nes sutrikdo organizmo veiklą, jį išsekina, sulėtėja medžiagų apykaita, todėl organizme pradedamos kaupti maistinių medžiagų, ypač riebalų atsargos.

***

Taigi siekiant numesti svorio, neužtenka pasiimti kažkieno sugalvotą dietą, nes kiekvienas organizmas yra skirtingas ir niekas geriau nežino jūsų poreikių, pomėgių ir norų nei jūs patys. Tačiau padarius tinkamus savo mitybos pakeitimus, padidinus fizinį krūvį ir įdėjus šiek tiek laiko susirinkti tinkamą informaciją, galima pasiekti ilgalaikių rezultatų, kurie bus suderinti su jūsų gyvenimo būdu, neatims džiaugsmo mėgautis jums patinkančiais dalykais.

Dalia Gustaitė