Rušiuoti produktus pagal:
Pavadinimą   
Kalorijas   
Angliavandenius   
Baltymus   
Riebalus   
 
Grupės
Produktai
Kiekis (g)
KCAL
Anglv.(g)
Baltym.(g)
Riebal.(g)
..
-
-
-
-
 
Viso:
0
0
0
0

Kokią yra mūsų vartojamo maisto kaloringumo reikšmė? Ogi labai didelė! Nuo maisto kaloringumo tiesiogiai priklauso mūsų kūno svoris. Kuo kaloringesniais produktais maitinsimės, tuo didesnė tikimybė priaugti nereikalingų kilogramų. Tačiau maisto energetinę vertę galima sumažinti.

rds174354Dietologai tvirtina, jog vartojant per dieną tik 100 kalorijų mažiau nei įprasta, mes galime nepriaugti 1 nereikalingo kilogramo per metus. O tam, kad sulieknėti, būtina kasdien vartoti 500 kalorijų mažiau. Tokiu būdu jau po savaitės jūs atsisveikinsite su 500 g nereikalingo svorio.

Tad kaip galima sumažinti maisto produktų kaloringumą? Yra keletas būdų. Beje, atkreipkite dėmesį, kad jums nereikės laikytis dietų ir kankintis dėl nuolatinio alkio jausmo.  Sumažindami maisto produktų energetinę vertę, jūs įgyjate galimybę valgyti įprastus maisto produktus ir tuo pačiu lieknėti. Tyrimai rodo, jog dauguma žmonių net neįtaria, kiek per dieną jie suvartoja kalorijų arba linkę sumažinti jų kiekį. Gaunasi taip, jog mes suvartojame didelį kalorijų kiekį, visai dėl to nesirūpindami.


Mokslininkai įrodė, kad jeigu žmogus kasdien užsirašo ne tik produktus, kuriuos suvalgė, bet ir jų energetinę vertę, tada nori nenori pradeda stebėti, kiek kalorijų suvartojo per dieną. Maisto kaloringumo apskaita padės jums atskleisti jūsų silpnąsias vietas.  Pavyzdžiui, jeigu jūs turite įprotį valgyti priešais televizorių, tai analizuodami savo užrašus pastebėsite, jog žiūrėdami televizorių jūs suvalgote du kartus daugiau maisto.

Taip pat maisto porcijos padidėja stresinių situacijų metu. Be to, peržiūrėdami kasdien suvartojamus maisto produktus, jūs lengvai galėsite išsiaiškinti, ar maistas, kuriuo kasdien maitinatės, yra jums naudingas. Kenksmingus produktus bus lengviau pašalinti iš jūsų dienos raciono arba pakeisti sveikais produktais – vaisiais ir daržovėmis

Norint geriau perprasti mitybos sritį, būtina dėmesingai ištyrinėti perkamų produktų etiketes. Ant jų visuomet nurodytas produkto kaloringumas. Kartais sunku savarankiškai susigaudyti, kokių produktų energetinė vertė didesnė, o kokių – mažesnė. Todėl produktų etikečių skaitymas yra gera išeitis. Kai tai taps įpročiu, jūs be vargo išmoksite pasirinkti produktus, kurie turi mažiau kalorijų. Tokiu būdu, išmoksite kasdienės maisto produktų dozės kaloringumą sumažinti 100-200 kalorijų.

Ko gero, pats veiksmingiausias būdas sumažinti produktų energetinę vertę – tai pakeisti juos mažiau kaloringomis versijomis. Pavyzdžiui, pakeiskite riebų pieną į mažai kaloringą liesą pieną. Jeigu jūs pripratę per dieną išgerti 1 stiklinę pieno, toks pakeitimas leis jums sumažinti kasdienę kalorijų dozę 56 vienetais.

Jeigu neturite galimybės pakeisti produktus į jų mažiau kaloringas versijas, tai nors paprasčiausiai sumažinkite suvalgomų patiekalų porcijas. Pradžiai pabandykite 1/3 sumažinti patiekalų porciją. Kad tai padaryti, pakanka tiesiog lėčiau valgyti – kruopščiau sukramtydami maistą, jūs išmoksite pajusti sotumo jausmą dar sėdėdami už stalo. Jau po savaitės įprasite valgyti mažiau ir dėl to nebejausite alkio jausmo. Beje, energetinė namuose paruoštų patiekalų vertė yra žemesnė, nei paruoštų restorane.

Prieš pradėdami valgyti pagrindinį patiekalą, lengvai užkąskite. Teisingai pasirinktas užkandis neleis jums persivalgyti. Geriausia kiekvienus pietus pradėti nuo žalių salotų užkandžio. Jose labai mažai kalorijų, o be to, jos yra labai naudingos organizmui. Užpilti salotas geriausia citrinų sultimis ir nedideliu kiekiu alyvuogių aliejaus. Taip pat kaip užkandis puikiai tiks tiršta daržovių sriuba.

Mokslininkai iš Pensilvanijos (JAV) atliko eksperimentą, kuriame dalyvavo 22 moterys. Specialistai įrodė, kad jeigu kiekvieną kartą 20 minučių prieš pietus moteris suvalgo žalių salotų lėkštę, jos kasdien suvartojamų kalorijų kiekis sumažėja net 10 proc.